SIKÇA SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI
    Buzlu Kahve Nedir ?

Buzlu kahve bir tür soğuk kahve çeşidir. Buzlu latte ve buzlu mocha örnek olarak gösterilebilir.

Çeşitli pişirme metodları bulunmaktadır. Soğuk pişirme -kahveyi soğuk pişirerek farklı bir tat elde edilir, sonradan soğutmaya gerek kalmaz- ile sıcak pişirip sonra soğutma -buz veya soğuk sütün üzerine dökerek- bu metodlardandır. Sıcak pişirme halinde kahve veya espresso normal yöntemlerle pişirilir. Tatlandırıcılar ve lezzet verici maddeler sıcak suda daha kolay çözüneceği için genellikle soğumadan önce karışıma eklenir. Alternatif olarak şurup (suda çözünmüş şeker), özellikle sakız şurubu kullanılabilir. Çeşitli ülkelerde hazır buzlu kahveler marketlerde satılmaktadır. Pişirme yöntemine bakmaksızın buzlu kahve buzun seyreltmesi nedeniyle genellikle normal kahveye göre daha yüksek güçte pişirilir.

 
    Black Ivory kahvesi Nedir ?

Black Ivory kahvesi, Kuzey Tayland'da sadece Black Ivory Coffee Company Ltd tarafından üretilen ve Arabika kahve çekirdeklerini tüketen fillerin dışkısından elde edilen bir kahve markasıdır.Black Ivory kahvesinin tadı, filin kahve proteinlerini yakan mide asidinden etkilenir. Kahve çekirdekleri, 15 ile 70 saat içinde sindirilir. Fillerin midesindeki diğer çeşitli maddeler bu ürüne özgü tatlar verir.

    Bica (kahve) Nedir ?

BicaPortekiz'in belirli bölgelerinde espresso'ya benzeyen fakat Portekiz kavurma tekniğinin İtalya'ya göre daha hafif olmasından dolayı daha yumuşak bir tada sahip olan kahveler için kullanılan terimdir.

Portekiz'in neredeyse tüm bölgelerinde kısaca 'um café' (Portekiz dilinde kahve) adıyla anılır ve daima fincanda servis edilir.

Bica ismi kahvenin makineden fincana doğru akışından gelmektedir. Su kaynağı veya çeşmeye benzetilen bu görüntü nedeniyle kahveye Portekizcede çeşme anlamına gelen bica adı verilmiştir.